Patronat Honorowy
Partnerzy


Główny Partner Motoryzacyjny:


Sponsorzy Techniczni:

Dostawca Paliwa:


Sponsorzy
Główny Patron Radiowy


Patronat Medialny


Gospodarz
Producent części lotniczej:Zapraszamy na "Lato na Targach"!

Wielkimi krokami zbliżamy się do wielkiego przywitania lata czyli inauguracji plaży na Targach Poznańskich! Festyn „Lata na targach” odbędzie się 26 czerwca. Wśród atrakcji m.in. gry i konkursy dla najmłodszych, degustacje kulinarne, emocje sportowe, zajęcia pilates i eksperymenty chemiczne. Znajdzie się też coś dla miłośników zwiedzania, książek i muzyki klasycznej!

Już po raz trzeci Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują w okresie wakacyjnym „Lato na targach”. Akcja potrwa od 26 czerwca do 28 sierpnia i będzie miała charakter wybitnie rodzinny. Podobnie jak w roku ubiegłym w ogrodzie MTP zostaną wysypane tony piasku, a nasi drodzy goście będą mogli odpocząć na leżakach lub schłodzić się przy fontannie. Oczywiście udział we wszystkich wydarzeniach programu „Lata na Targach” jest bezpłatny!

Targowe wakacje rozpoczniemy wielkim festynem w piątek 26 czerwca. W programie pojawi się większość atrakcji, które będą przewijać się przez kolejne dni targowego lata, a więc: animacje, zabawy, konkursy, turnieje siatkówki i piłki nożnej, wrotki, pilates, warsztaty naukowe i czytelnicze oraz zwiedzanie targów. Dla łasuchów będą kiełbaski, łakocie serwowane z food trucka, degustacje dań z grilla i wata cukrowa. Oto szczegółowy program imprezy, na którą zapraszamy wszystkich poznaniaków, a zwłaszcza tych najmłodszych:

Godz. 12:00 - Startujemy!

Godz. 12.05 – 17.00 Konkursy, gry i zabawy prowadzone z animatorami...

...od godz. 12.15 rusza malowanie wielkiego płótna przez uczestników „Lata” – dla dzieci biorących udział w akcji przewidziane konkursowe niespodzianki! Około godz. 14.00 przyjazd strażaków i możliwość zwiedzenia wozu strażackiego!

O każdej pełnej godzinie – start gry detektywistycznej z książkami „Operacja” w Holu Południowym (m.in. łamanie szyfrów, poszukiwanie zagubionych przedmiotów, łamigłówki)

Godz. 12.05 – 18.00 Spotkania ze sztuką

Wystawa najciekawszych prac dyplomowych tegorocznych absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Godz. 12.05 – 13.30 Zajęcia piłkarskie i siatkarskie

Jeśli zamiast konkursów i zabaw wolicie odrobinę sportu, nie ma sprawy – czekają na Was nasze boiska! W tym roku też będziemy mieć boisko do badmintona.

Godz. 13.30 – 14.00 Pokaz grillowania „Garden Party” (również około 15.30)

Pokaz grillowania (nie tylko mięs!) prowadzony przez m.in. przez znanego kucharza Tomasza Zdrenkę. Porady, konkursy, degustacje… ;) Uwaga, grillowanie odbędzie się również w godzinach późniejszych!

Godz. 13.30 – 15.30 Turniej siatkówki i piłki nożnej

Zmagania sportowe na dwóch arenach. Uwaga! Transmisji nie obejrzyjcie w telewizji, więc przyjdźcie pokibicować na żywo! Zagrają m.in. drużyny Targów Poznańskich, dziennikarzy, Akademii Reissa i inni!

Godz. 14.00 – 14.30 Warsztaty naukowe Koła Naukowego Bioinicjatywa

Wybuchowe i kolorowe eksperymenty chemiczne przeprowadzone przy pomocy najprostszych artykułów, które znajdują się w każdym domu. Po tych pokazach już nigdy nie zostawicie dziecka samego w kuchni J. Bionicjatywa była z nami w poprzedniej edycji imprezy i podbiła serca wszystkich dzieciaków!

Godz. 14.30 – 15.00 Pokazy jazdy na wrotkach Zico Racing

Prezentacja jazdy, figur na wrotkach, rolkach, możliwość skorzystania z toru

Godz. 15.00 – 15.30 Lato z Książką

Zajęcia popularyzujące czytelnictwo: czytanie fragmentów książek wyd. Media Rodzina, konkursy z nagrodami, quizy, bookcrossing dla każdego

Godz. 15.30 – 16.00 Mecze Pokazowe – siatkówka i piłka nożna

Mecze równolegle rozgrywane na boiskach z udziałem drużyn: Akademia Reissa, Dziennikarze, MTP

Godz. 15.30 – 17.00 Zwiedzanie MTP

Zwiedzanie Targów z przewodnikiem – przez półtorej godziny może nie poznacie wszystkich naszych sekretów i nie wejdziecie w każde miejsce MTP, ale na pewno się przekonacie, że nasza 95 letnia historia obfituje w wiele ciekawostek i interesujących wydarzeń. No i ta architektura! Będzie też przejazd zabytkowym Chevroletem Canada C60S, wersja SAHARA z 1942 r., wykorzystywanym podczas II w. św. w Afryce – to jedyny taki egzemplarz w Polsce!

Godz. 15.30 – 16.00 Pokaz grillowania „Garden Party” (drugie wejście)

Pokaz grillowania prowadzony przez profesjonalnych kucharzy, porady, konkurs, degustacje

Godz. 16.00 – 16.30 Trening pilates

Pilates zwany jest czasem fitnessem dla leniwych. Czy jest tak w istocie? Marta Rybko pokaże wam kilka ćwiczeń, dzięki którym będzie łatwiej wam utrzymać zgrabną sylwetkę!

Godz. 16.30 – 16.45 Skrzypce w plenerze

Jesteśmy sponsorem głównym Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, który odbędzie się w przyszłym roku – postaramy się wam zaprezentować jego kilka utworów!

Godz. 17.00 – 17.15 – Mini Beach Party

Zapraszamy do wspólnej tanecznej zabawy!

W trakcie całego festynu, poza bezpłatnymi degustacjami, będzie można zakupić również burgery, frytki, watę cukrową, lody, etc.

Więcej informacji oraz program „Lata na targach” na kolejne dni znajduje się na stronie www.mtp.pl/lato oraz na Facebooku, zapisujecie się na wydarzenie, nie ominie Was wtedy żadna niespodzianka - >>>KLIKNIJ<<<

 

 

Wstecz

Współpraca Medialna