Patronat Honorowy
Partnerzy


Główny Partner Motoryzacyjny:


Sponsorzy Techniczni:

Dostawca Paliwa:


Sponsorzy
Główny Patron Radiowy


Patronat Medialny


Gospodarz
Producent części lotniczej:Wizytówki polskiej gospodarki (video)

Prezydent Bronisław Komorowski 6 maja na Targach Poznańskich wręczył Nagrody Gospodarcze pięciu najlepszym polskim firmom. Kim są zdobywcy tej prestiżowej nagrody? Jak się pracuje na taki sukces? Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z laureatami!

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest powszechnie uznawana za najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytutów naukowo - badawczych oraz wynalazców w Polsce. O jej prestiżu świadczy sposób wyboru najlepszych, którego raz w roku dokonuje Prezydent Polski, który również wręcza nagrodę.

- Polska gospodarka jest trzecią rozwijającą się w sposób nieprzerwany gospodarką na świecie - po chińskiej i niemieckiej. To trzeba naprawdę utrwalić, stąd wielkie wyzwania w zakresie innowacyjności, stąd także wielkie wyzwanie, jeśli chodzi o budowanie prawidłowych relacji między państwem a przedsiębiorcami – także rozumianymi jako podatnicy – powiedział na gali wręczenia nagród Prezydent Bronisław Komorowski.

Kim są tegoroczni laureaci?

Nagrodę w kategorii innowacyjność otrzymała firma Selvita - największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma biotechnologiczna działająca w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu przede wszystkim chorób nowotworowych. W firmie pracuje ponad 225 osób, w tym 70 z tytułem doktora.

Za obecność na rynku globalnym wyróżniono Grupę Kapitałową Inglot. Spółka jest jedną z największych polskich marek kosmetycznych. Jej produkty są dostępne w prawie 70 krajach na 6 kontynentach. Grupa ma przeszło pół tys. salonów i punktów świecie, w tym 200 w Polsce.

W kategorii ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu nagroda przypadła firmie Promotech, która produkuje profesjonalne elektronarzędzia i sprzęt dla przemysłu. W firmie funkcjonuje system corocznych obligatoryjnych ocen dla wszystkich zatrudnionych. Przedsiębiorstwo jest mecenasem kultury, wspiera regionalne stowarzyszenia. Pracownicy spółki mają zapewnioną m.in. prywatną opiekę medyczną, dodatek za urodzenie dziecka, coroczne dofinansowanie wyprawek szkolnych.

W kategorii zielona gospodarka zwycięzcą okazał się Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie Wlkp. Dzięki zastosowaniu automatycznej segregacji firma odzyskuje maksymalną ilość surowców wtórnych. Zakład prowadzi też działalność w zakresie składowania odpadów niebezpiecznych, a także produkcji paliwa alternatywnego i kompostu. W przedsiębiorstwie działa Centrum Badawczo-Wdrożeniowe "Eko-innowacje". Firma efektywnie wykorzystuje zrekultywowane zamknięte środowiska odpadów.

Nagroda w kategorii trwały sukces trafiła do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, największej grupy mleczarskiej w Polsce, którą tworzy 14 zakładów produkcyjnych i 29 centrów dystrybucyjnych. Mlekovita współpracuje z ponad 20 tys. dostawców mleka, 140 firmami transportowymi i 150 dostawcami dodatków spożywczych, opakowań i materiałów pomocniczych.

Łącznie do XIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP zgłoszono 106 najlepszych firm i instytutów naukowo-badawczych, wytypowanych przez urzędy marszałkowskie oraz instytucje biznesowe, fundacje, stowarzyszenia i redakcje czasopism branżowych. Spośród tych wniosków kapituła Nagrody wybrała 16. nominowanych.

W latach 2011-2014 Nagrodę otrzymało łącznie 17 przedsiębiorstw spośród 51 nominowanych firm.

Wstecz

Współpraca Medialna