Patronat Honorowy
Partnerzy


Główny Partner Motoryzacyjny:


Sponsorzy Techniczni:

Dostawca Paliwa:


Sponsorzy
Główny Patron Radiowy


Patronat Medialny


Gospodarz
Producent części lotniczej:Prezydent na MTP wręczy Nagrody Gospodarcze

W środę 6 maja w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się finałowa Gala XIII edycji Nagrody Gospodarczej, podczas której Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczy statuetki najlepszym polskim przedsiębiorstwom.

Nagroda Gospodarcza jest przyznawana raz do roku przez Prezydenta RP. To szczególne wyróżnienie dla firm, instytucji i wynalazców, którzy wnoszą znaczący wkład w innowacyjność i rozwój naszej gospodarki, odnoszą sukcesy na rynku globalnym, budują pozytywny wizerunek polskiej ekonomii w kraju i zagranicą.

W piątek 24 kwietnia odbyło się posiedzenie Kapituły tej prestiżowej nagrody. Spośród 106 wniosków o przyznanie nagrody, które wpłynęły do Kancelarii Prezydenta RP, członkowie Kapituły pod przewodnictwem Wiesława Rozłuckiego nominowali 16 podmiotów w pięciu kategoriach. Warto zauważyć, że wśród nominowanych znalazły się firmy od lat współpracujące z MTP - m.in. Grupa VOX (tegoroczny wystawca Areny Design) i Mlekovita (wielokrotny wystawca Polagry Food).

img_7539.jpg

Innowacyjność

PRZEMYSŁOWY INSTYTUT AUTOMATYKI I POMIARÓW - (Instytucja Zgłaszająca: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów) – instytut zajmujący się zagadnieniami z obszarów automatyki, robotyki i pomiarów przemysłowych.

SELVITA (Instytucja Zgłaszająca: Fundacja Na Rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych) - największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma biotechnologiczna działająca w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu przede wszystkim chorób nowotworowych.

VIGO SYSTEM (Instytucja Zgłaszająca: Agencja Rozwoju Przemysłu) - światowy lider w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni.

Obecność na Rynku Globalnym

CD PROJEKT (Instytucja Zgłaszająca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) - spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Do spółki bezpośrednio należy studio CD Projekt RED, które rozpoczęło produkcję własnych gier 2002 roku.

GRUPA KAPITAŁOWA INGLOT (Instytucja Zgłaszająca: Państwowa Inspekcja Pracy) – firma, założona w 1983 roku w Przemyślu, to obecnie jedna z największych polskich marek kosmetycznych.

GRUPA NOWY STYL (Instytucja Zgłaszająca: Agencja Rozwoju Przemysłu) - europejski lider działający od 1992 roku w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych.

GRUPA OKNOPLAST (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego) - międzynarodowa firma, której siedziba zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem, należy do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie.

Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

ALTIX (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego) - firma założona w 1989 roku przez niewidomych informatyków, to przedsiębiorstwo działające na rynku tyfloinformatyki (informatyki dla niewidomych) które dostarcza m.in. mówiące komputery, dotykowe mapy i plany sytuacyjne.

LUBELSKI WĘGIEL BOGDANKA (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego) - jedna z największych kopalń węgla kamiennego w Polsce i w Europie.

PROMOTECH (Instytucja Zgłaszająca: Unia Metropolii Polskich) - polski producent szerokiej gamy profesjonalnych elektronarzędzi i sprzętu dla przemysłu.

Zielona Gospodarka

FOSFAN (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego) - firma produkująca nawozy rolnicze i ogrodnicze, a także realizująca usługi przeładunkowe oraz magazynowanie towarów.

ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego) - przedsiębiorstwo, które od ponad 20 lat zajmuje się unieszkodliwianiem odpadów.

Trwały Sukces

GRUPA TUBĄDZIN (Instytucja Zgłaszająca: Polski Klub Biznesu) - polski producent płytek i dekoracji ceramicznych, funkcjonujący od 1983 roku, aktualnie obecny na rynkach ponad 30 krajów.

MEBLE VOX (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego) - firma należy do liderów innowacji polskiego rynku meblarskiego. Firma jest częścią Grupy Kapitałowej VOX, która powstała w 1990 roku.

SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA (Instytucja Zgłaszająca: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych) Firma działająca od 1928 roku, ze 100-procentowym kapitałem polskim, jest największą grupą mleczarską w Polsce.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbędzie się 6 maja w Sali Ziemi. Początek o godz. 17.00.

img_7639.jpg

Zdjęcia pochodzą z XII edycji Nagrody Gospodarczej, która odbyła się na Targach Poznańskich w czerwcu 2014 roku.

Wstecz

Współpraca Medialna