Patronat Honorowy
Partnerzy


Główny Partner Motoryzacyjny:


Sponsorzy Techniczni:

Dostawca Paliwa:


Sponsorzy
Główny Patron Radiowy


Patronat Medialny


Gospodarz
Producent części lotniczej:Premiera nowego VW Caddy na Targach Poznańskich!

Po raz pierwszy w historii Volkswagen zdecydował się na premierę swojego nowego modelu samochodu w Polsce. 4 lutego w pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się premiera nowego VW Caddy. W wydarzeniu udział wzięło 450 gości z 30 krajów, wśród których obecni byli m.in. Minister Gospodarki i Wicepremier Janusz Piechociński oraz Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Premierę modelu otworzył Dr. Eckhard Scholz, prezes zarządu marki Volkswagen Nutzfahrzeuge. - Duża liczba gości z najróżniejszych krajów na tej premierze pokazuje, że nowy Caddy umie zmobilizować – powiedział w trakcie uroczystego otwarcia.

Nowy Caddy to zrywny miejski samochód dostawczy, a równocześnie rodzinny kompaktowy van. Będzie tak samo jak jego poprzednik produkowany w zakładzie w Poznaniu i wejdzie na rynek w połowie roku.

- Volkswagen jest ważnym inwestorem nie tylko dla regionu, ale także dla całej Polski. Dlatego cieszę się, że nowy Caddy będzie produkowany wyłącznie tu w Poznaniu, w jednym z największych ośrodków przemysłowych – powiedział Janusz Piechociński.

W poznańskim zakładzie zatrudnionych jest około 6.800 pracowników. Obok Caddy produkowana jest tutaj także wersja modelu Transporter (27.400 samochodów w 2014 r.) oraz podzespoły (3,3 miliona odlewów w 2014 r.). Nowa fabryka powstaje we Wrześni, w której od 2016 r. budowana będzie nowa generacja Craftera. Tu utworzonych zostanie nawet 3.000 miejsc pracy. Teren budowy ma 220 hektarów, co odpowiada powierzchni mniej więcej 300 boisk piłkarskich. - Jesteśmy największym pracodawcą w regionie. Traktujemy to równocześnie jako wyzwanie, ponieważ chcemy być także najlepszym pracodawcą – mówi Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań i członek kierownictwa Volkswagen Nutzfahrzeuge.

Targi Poznańskie europejskim liderem

Liczne na premierze media (ponad 100 akredytowanych dziennikarzy z całego świata), zgodnie podkreślały fakt organizacji tej rangi wydarzenia poza macierzystymi Niemcami. Zdaniem Tygodnika Wprost „Międzynarodowe Targi Poznańskie wyrosły na europejskiego lidera. To dziś największy w regionie organizator różnego rodzaju imprez wystawienniczych, kongresów i konferencji.” W tym samym artykule możemy przeczytać: „Międzynarodowe Targi Poznańskie zmieniły się pod względem swojej działalności – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Poza organizacją targów jesteśmy największym w Polsce centrum kongresowym: 2200 kongresów i konferencji rocznie, włącznie z bardzo dużymi konferencjami związanymi np. z szeroko pojętą branżą medyczną czy motoryzacyjną.” Cały artykuł znajduje się >>>TUTAJ<<<

Zdjęcia - wł. Volkswagen

20150204ha004.JPG

Wstecz

Współpraca Medialna