Patronat Honorowy
Partnerzy


Główny Partner Motoryzacyjny:


Sponsorzy Techniczni:

Dostawca Paliwa:


Sponsorzy
Główny Patron Radiowy


Patronat Medialny


Gospodarz
Producent części lotniczej:Podsumowanie Aerofestival 2015

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Aerofestival – to podniebne show w wykonaniu światowej sławy mistrzów awiacji oraz wystawa statyczna sprzętu lotniczego i wojskowego. To miejsce, w którym lotnicza pasja, doświadczenie i umiejętności pilotów spotykają się z młodzieńczymi pragnieniami o lataniu.

Pierwsza edycja Aerofestivalu odbyła się w dniach 14-15 czerwca tego roku na terenie Portu Lotniczego Poznań-Ławica, przyciągając 50 000 fanów lotnictwa, rodzin
z dziećmi oraz przedstawicieli branży z całej polski i zagranicy, zamieniając Poznań
na ten weekend w lotniczą stolicę Polski.

Do tak dużej frekwencji w znacznej mierze przyczyniło się zainteresowanie mediów, zarówno tych branżowych, jak i ogólnotematycznych. Przez okres kilkumiesięcznej współpracy informowały o przygotowywanych przez nas atrakcjach. Wsparcia medialnego udzieliły nam między innymi takie redakcje jak: Gazeta Wyborcza, Głos Wielkopolski, TVN Turbo, Radio Eska, Woman’s i Men’s Health,  Auto Motor i Sport czy w końcu Aero, Przegląd Lotniczy i Wiraże. Setki publikacji traktujących o Aerofestivalu oraz ponad półtora milionowy ekwiwalent reklamowy, to również wartość liczona dla Miasta Poznań. Każdy z publikowanych komunikatów, zawierał informację o destynacji miejsca dlatego też śmiało możemy stwierdzić, że Aerofestival to idealne wydarzenie służące Miastu i promocji Marki Poznań.

Jednym z kluczowych elementów wydarzenia był bogaty program wydarzeń, w którym znalazło się 500 minut akrobatycznych pokazów z udziałem 90 lotniczych maszyn.
Za ich sterami, siedzieli najlepsi piloci świata reprezentujący takie grupy akrobatyczne, jak:  Baltic Bees (Litwa), The Flying Bulls Aerobatic Team (Czechy), Turkish Stars (Turcja), Pionier Team (Włochy), Patrouille REVA (Francja) czy rodzimych formacji, takich jak Firebirds, Grupy Akrobatycznej Żelazny i solistów Łukasza Czepiela oraz Artura Kielaka.

Aerofestival jest wydarzeniem cyklicznym, które na stałe ma wpisać się w kalendarz wydarzeń lotniczych na świecie. Najbliższa edycja planowana jest w dniach
28 - 29 maja 2016 roku, kolejna na rok 2017, a następna po roku przerwy, będącej wynikiem odbywających się w tym czasie w Air Show, będzie miała miejsce
w 2019 roku.

Planujemy, aby czwarta edycja Aerofestivalu w 2019, bardzo mocno nawiązywała
do 100lecia wyzwolenia Lotniska Ławica podczas Powstania Wielkopolskiego. Organizacja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w tym czasie będzie doskonałą okazją do uczczenia okrągłego jubileuszu naszego partnera, jak również trwałe wpisanie się w lotniczą historię Poznania. Warto w tym miejscu przypomnieć,
że stoczona w 1919 roku Bitwa o Ławicę dała początek polskiemu lotnictwu.

Wsłuchawszy się w głosy uczestników i dokonując wnikliwych analiz danych, przyszłoroczny Aerofestival postanowiliśmy podzielić na kilka integralnych stref.

Pokazy lotnicze - podczas których w podniebnych akrobacjach spotkają się równie wyśmienici piloci. Oznacza to jeszcze więcej minut pokazów, jeszcze więcej samolotów oraz najlepszych grup akrobatycznych z całego świata.

Wystawa branży lotniczej i konferencja wojskowa – to połączenie wystawy statycznej sprzętu lotniczego, zarówno cywilnego, jak i wojskowego, pozwalającej
na zaznajomienie się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi wprowadzanymi
do lotnictwa. Dodatkowym urozmaiceniem oferty Aerofestivalu będzie specjalistyczna konferencja traktująca o kierunkach rozwoju lotnictwa i obronności kraju, będąca jednocześnie doskonałą okazją do wymiany wiedzy, pokazaniem nowych technologii oraz panujących w lotnictwie trendów.

Strefy tematyczne dla publiczności – to przede wszystkim walor edukacyjny wydarzenia, w tym między innymi przedstawiciele służb mundurowych wprowadzających gości w tematykę obronności kraju. Zaprezentują tu swoje możliwości, począwszy od uzbrojenia po wyposażenie i praktyczne umiejętności.
To również terenowa lekcja historii w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych, które
w strojach z wybranego okresu przybliżą dokonania i zasługi polskiego lotnictwa.

Jesteśmy pewni, że Aerofestival będzie wyjątkowym wydarzeniem, dostarczającym gościom niespotykanych emocji, pozostając w pamięci uczestników na długie lata.

kolazz.jpgkolaz_2.jpgkolaz_3.jpg

Wstecz

Współpraca Medialna