Patronat Honorowy
Partnerzy


Główny Partner Motoryzacyjny:


Sponsorzy Techniczni:

Dostawca Paliwa:


Sponsorzy
Główny Patron Radiowy


Patronat Medialny


Gospodarz
Producent części lotniczej:Jedno wydarzenie w miejsce kwartetu targów

Poleko, Komtechnika, Gmina i Dworzec – znane branży imprezy targowe w zeszłym roku odbyły się po raz ostatni w starej formule. W wyniku rebrandingu nastąpiło połączenie kwartetu targów w jedno wydarzenie – Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM (27-30 października 2015 r.). Co niosą ze sobą te zmiany?

– Możemy tu mówić o potencjale jedynki. Mam na myśli nie tylko połączenie czterech imprez branżowych w jedno wydarzenie, ale też ulepszenie formuły w podejściu do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju jako całości – informuje Łukasz Lohr, dyrektor  poznańskich targów POL-ECO-SYSTEM. – Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w ekosystemie, tak w ramach nowego wydarzenia nastąpi płynne przenikanie wiedzy oraz nowych technologii, stając się inspiracją do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań z zakresu ochrony środowiska.

Rewolucja w pawilonach

Bazując na doświadczeniach targów POLEKO, KOMTECHNIKA, GMINA i DWORZEC w pierwszej kolejności zdecydowano się na zmiany w zakresie ekspozycji. Na jesiennych targach oferta wystawców będzie prezentowana w ramach 7 dopełniających się salonów:
•    AQUA – TECH - Gospodarka wodno-ściekowa, ochrona przeciwpowodziowa
•    GREENPOWER - Salon Czystej Energii
•    ECO-PROTECT - Technologie Ochrony Środowiska
•    RECYKLING - Salon Gospodarki Odpadami i Recyklingu
•    KOMTECHNIKA - Salon Techniki Komunalnej
•    CITY TRANS PROJEKT - Transport Zrównoważony
•    SMART REGION - Salon Produktów i Usług dla Samorządów

Oznacza to, że technologie i rozwiązania z branży wodnej, OZE czy też rewitalizacji będą uzupełniać zagadnienia związane z wydajnością w gospodarowaniu odpadami, minimalizacją zanieczyszczeń, jak też kwestie poświęcone usprawnieniu funkcjonowania jednostek samorządowych. Taki model targów sprzyja wymianie doświadczeń z wszystkich obszarów związanych z ochroną środowiska – zarówno  świata biznesu, nauki, polityki, mediów, jak i środowisk opiniotwórczych. Daje to szansę na pełniejsze wykorzystanie potencjału edukacyjnego i biznesowego imprezy.

Wymiana doświadczeń

Przemodelowanie zakresu tematycznego targów POL-ECO-SYSTEM skutkuje też zmianami jeśli chodzi o program wydarzeń. Otwarta formuła debat, praktyczne przykłady, bezpłatne konsultacje eksperckie, czy wsparcie partnerów merytorycznych (instytucje rządowe, izby i stowarzyszenia branżowe, kluczowe media) – to jedne z istotniejszych zmian w programie targów, które mają służyć budowaniu wiedzy o zrównoważonym rozwoju na różnych płaszczyznach ekologii.
Na targi zaproszone zostaną też nowe grupy zwiedzających – rolnicy, leśnicy, zarządcy obiektów sportowych, największe firmy produkcyjne.

Warto podkreślić, że dzięki połączeniu czterech imprez branżowych, targi POL-ECO-SYSTEM stały się największym w Polsce wydarzeniem poświęconym innowacyjnym rozwiązaniom i technologiom z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska.

Patronat nad POL-ECO-SYSTEM objął już Minister Środowiska, a tematem przewodnim pierwszej edycji wydarzenia jest „Ochrona powietrza”.

Targi POL-ECO-SYSTEM odbędą się w dniach 27 -30 października 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Więcej informacji na: www.polecosystem.pl

Wstecz

Współpraca Medialna